Permanentní make-up

IVA NOVOTNÁ
IVA NOVOTNÁ
KOSMETIKA A TATTOO
KRÁSA spočívá v DETAILU - detail tvoří CELEK

Permanentní make up - mikropigmentace Jablonec nad Nisou

Co je vlastně permanentní make up?

Permanentní make-up je metoda dočasného líčení ... při které se do horní vrstvy pokožky - epidermu, implantují přírodní barviva, jedná se tedy o tzv. mikropigmentaci. Lze tak upravit velikost, hustotu i šířku obočí nebo v případě chybějícího obočí jej lze kompletně vymodelovat, oči lze zvýraznit oční linkou a též můžeme upravit také rty, zlepšit jejich tvar, či potlačit případnou asymetrii.

Vzhledem k tomu, že tento zákrok na několik let ovlivní vzhled Vaší tváře, je opravdu nesmírně duležité obezřetně vybrat spravne pracoviste, kde si permanentní make-up necháte provést. Opravy nepovedených aplikací permanetního make-upu totiž stojí další peníze a hlavně jsou tyto situace poměrně stresující.

Permanentni make-up je vhodný pro ženy jakéhokoli věku. Vždy je klientce doporučen nejvhodnější a přirozený způsob nalíčení. Místy aplikace permanentniho make-upu jsou oční víčka, rty a obočí. Na začátku celé procedury se zákrok perfektně předkreslí speciální tužkou. K samotné aplikaci dojde až po té, když klientka s návrhem bez výhrady souhlasí. Při aplikaci permanentniho make-upu klientka leží. Délka samotneho zákroku se pohybuje od 1 až do 3 hodin, podle náročnosti a typu úpravy obličeje. Po aplikaci permanentního make-upu může dojít k lehkému začervenání či otoku, který se ztratí během prvního dne. Je běžné, že se v místě aplikace permanentního make-upu objeví drobné stroupky, které se nesmí v žádném případě olupovat nebo škrábat. Klientka dostane s sebou speciální mast, kterou si bude stroupky potírat a ty se samy po 3-5 dnech odloupnou. V prvních dnech po aplikaci pigmentu se pigmentovana mista nesmi nenamáčet (plavání apod.) či vystavovat nadměrnému slunečnímu záření atd. (viz. pár rad na závěr).

Obočí – unikátní technika!

Naše obočí je přirozené, nevypadá jako úporná čára, nebo narýsované čárky podle pravítka! Vypadá jako skutečné chloupky! Po permanentním make-upu obočí odejdete a nikoho nenapadne, že máte obočí vytetované - výsledek je naprosto přirozený.

Obočí můžeme znovu vytvarovat, změnit velikost, šířku, tvar i jeho hustotu. Oceníte to zvláště, pokud jste podlehla dobovému trendu vytrhávání obočí do tenkých linií a dnes toužíte po jeho opětovném obnovení, popřípadě doplnění chybějící části.

Nejčastěji žádané zákroky:

 • ztmavení obočí a jeho zvýraznění
 • korekce vad v symetrii a délce obočí
 • doplnění chybějící části obočí
 • oprava vzhledu obočí po nevhodně provedeném nebo starším permanentním make-upu

Oční linky

Permanentním make-upem oční linky se docílí optického zhuštění řas, vytvoření oční linky, optického vyrovnání velikosti a vzhledu obou očí. Doporučuji vám spíše decentní provedení, než tvrdé orámování očí. Linka modelovací a linka postupně se rozšiřující nám vytvaruje lehce mandlový tvar oka, je určena především zákaznicím se sklonem k pokleslým víčkům, či kulatým tvarem oka. Linka pouze v řasách je určena pro velice přirozený vzhled oka, vytváří nám iluzi řas i v případě, že zcela chybí. Je vhodná pro zákaznice s malýma zapadlýma očima, ale také především pro všechny ženy. které chtějí pouze oko zvýraznit. Takto vytvořené oční linky navíc zvýrazňují očí i u žen s řidkými řasami, kdy dojde k jejich optickému zhuštění. Linka dolní se provádí přes celé oko.

Nejčastěji žádané zákroky:

 • vytvoření oční linky mezi očními řasami
 • optické zhuštění řas
 • vytvoření iluze očních řas i tam, kde zcela chybí
 • korekce tvaru oka nebo jeho optické zvětšení

Rty

S plnými rty vypadáte nejen mladší, ale také optimističtěji a sexy. Permanentní make-up rtů klientce zaručí vždy perfektně upravené, smyslné a plné rty. Spočívá ve vytvoření kontury rtů a následné vystínování podél kontury, či korekci vad v symetrii a výšce rtů. Na rtech se nedělají pouhé kontury, které jsou ještě někdy k vidění, ale jde o jemné vystínování celé plochy s pozvolným přechodem od výraznějších okrajů. Cílem celého zákroku je dosažení ideálního tvaru, plnosti, výraznější barvy, a hlavne přirozeného vzhledu. Kontura rtů s částečným podstínováním je určena pro ty z Vás, které máte to štěstí, že Vaše rty mají dokonalý tvar a chcete nechat jejich krásu jen lehce podtrhnout.

Pokud máte jeden ze rtů výrazně menší, doporučila bych Vám zvětšení rtů s použitím částečného vystínování pod konturou. Při nevýrazných konturách rtů (např. po oparech) a při mdlé barvě rtů, která splývá s pokožkou obličeje, Vám doporučuji kompletní vystínování horního i dolního rtu barvou o 2 až 3 odstíny výraznější. Trpíte-li povislými koutky, které jsou způsobeny tím, že horní ret je kratší než spodní, opticky zvětšíme horní ret po stranách a opět vystínujeme.

Běžné permanentní metody úpravy rtů jsou založeny na pouhém vytvoření kontury rtů, která pak působí přiliž výrazně a tím i nepřirozeně. Naopak touto metodou se nanáší pigment od kontury směrem dovnitř rtů postupně vystínováním tak, aby rty si i po zvýraznění zachovaly přirozený vzhled.

Novinka! Barevná výplň rtů - provádí se bez kontury, do rtů je po celé jejich ploše aplikován barevný pigment a jeho výsledkem je přirozeně zvýrazněná retní červeň. Tento úkon není v Čechách zatím tolik známý, ale v cizině se jedná o běžný zákrok.

Nejčastěji žádané zákroky:

 • korekce vad v symetrii a výšce rtů
 • zvýraznění barvy a optické zvětšení rtů
 • kontura a vystínování rtů podél kontury
 • oprava nepřirozené barvy rtů po starším permanentním make-upu

Pár rad na závěr

Permanentní make-up je dvoufázový proces a je nutné dodržovat následující pokyny: po aplikaci permanentního make-upu může dojít k zarudnutí, mírnému otoku, který během krátké doby odezní po úpravě rtů – doporučujeme nesjednávat si důležité schůzky (otok, výrazná barva), rty se jemně potírají doporucenym krémem po aplikaci očních linek – mírný otok víček může přetrvávat ještě do druhého dne, klientka si může přikládat na oči studené obklady, nebo vykapávat oči oční vodou. Víčka se nepotírají žádným krémem nebo mastí. Přísný zákaz používání oční kosmetiky po dobu 1 týdne. po úpravě obočí - je barva výraznější, tmavší než bude po vyloupnutí stroupků. Místo jemně potírat doporučeným krémem, netrhat stroupky.

Užitečné rady pro permanentní make-up:

 • Před zákrokem nepijte kávu a alkoholické nápoje.
 • Pro nositelky kontaktních čoček - přijďte, prosím, v brýlých.
 • Přijďte odlíčená, pokud možno odpočatá a ne hladová.
 • Pro prevenci vzniku oparů používejte před zákrokem dostatek vitamínů, především vitamíny řady B a vitamin C.
 • Vzniklé stroupky po zákroku NIKDY nestrhávejte.
 • Pigmentovaná místa po dobu 24 hodin neoplachujte vodou.
 • Po dobu 24 hodin nepijte kávu či víno.
 • Pokožku po dobu hojení ošetřujte speciální mastí, kterou dostanete
 • Po dobu hojení nepoužívejte na pigmentovaná místa kosmetické přípravky, líčidla a samoopalovací krémy.
 • Po dobu hojení se vyhýbejte příliš prašnému či jinak znečištěnému prostředí.
 • Po dobu hojení pigmentovaná místa přiliš nenamáčejte (plavání apod.)
 • Než se pigmentovaná místa zcela vyhojí, vyhýbejte se pobytu na slunci či soláriu, po vyhojeni používejte krémy s ochranným faktorem 50 SPF.
 • Na pigmentovaná místa nepoužívejte přípravky s bělícími účinky.
 • Při barvení řas či obočí počítejte s kratší dobou trvání permanentního make-upu z důvodu používání kysličníku.

Odstranění permanentního make upu

Jedná se nelaserovou metodu. Odstranění tetování či permanentního make-upu se děje formou přetetování za pomoci tetovacího nástroje. Tato technika odstranění je zákonitý postup, na rozdíl od zázraků na počkání.

V porovnání s různými laserovými metodami a jinými metodami odstraňování tetováže je tato mnohem účinnější, nezávisí na typu barvy, je méně bolestivá, je bezpečnější a mnohem levnější.

IVA NOVOTNÁ - LUČANY NAD NISOU 562
+420 604 239 505